Warsztaty I

DSC02441 (Kopiowanie)

Warsztaty w ramach Akademii Wynalaców im. Roberta Boscha uznajemy za rozpoczęte 🙂 Zbuduj własnego robota z Kołem Naukowym Robotyków to temat, z którym podobnie jak w roku ubiegłym zmierzyli się nasi uczniowie. Dzięki zgodzie Organizatorów, nasza grupa była odrobinę liczniejsza -16 uczniów oraz jedna absolwentka-obserwatorka – Kasia :). Na ul. Nowowiejską, przy której mieści się Wydział Mechaniczny i Energetyki Lotnictwa Politechniki Warszawskiej tradycyjnie udaliśmy się po lekcjach. Studenci Koła Naukowego Robotyków już na nas czekali. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu – z tej części zadawane są pytania na zakończenie zajęć – i przystąpili do budowy robotów.

Światłoluba budowali: Julka, Dagmara, Oliwia, Olek i Kuba,
Robota omijającego przeszkody: Krzysztof, Michał, Szymon O., Szymon S. i Hyep.
Linefollowera: Małgosia, Zuzia, Ania, Natalia, Marcin D. i Marcin S.
Mam nadzieję, że nie pomieszałam zespołów :)?
Praca przebiegała sprawnie i w miłej atmosferze, która towarzyszyła wszystkim podczas całego wyjazdu. Pierwszy „na nogi” stanął światłolub i jak się za kilka minut okazało tylko na chwilę :). Nasuwa się tu stwierdzenie, że trening czyni mistrza – była to akurat grupa, która w ubiegłym roku brała udział w warsztatach organizowanych przez Koło Naukowe Robotyków, ale od razu dodam, że historia lubi się powtarzać 🙂 – tej samej grupie zbudowany robot spalił się i nawet specjaliści, studenci nie poradzili sobie z jego ponownym uruchomieniem. W ubiegłym roku były problemy tylko z odpadającym kołem :). I linefollower na początku nie przeszedł testu, zupełnie nie chciał poruszać się po czarnej linii. Mała interwencja studentów i zaczął wykonywać to do czego został stworzony.
Po dwugodzinnej pracy przyszedł czas na konkurs. Krzysztof Kubiak prawidłowo odpowiedział na pierwsze z zadanych pytań i oczywiście otrzymał upominek przygotowany przez KNR – GRATULUJEMY kolejnego, ale pierwszego w tej edycji zwycięstwa :). Na koniec wszyscy otrzymali Certyfikaty i drobne upominki przygotowane przez studentów.

Kolejne warsztaty przed nami – czekamy z niecierpliwością :).

Zapraszam do galerii zdjęć.

Anna Lewandowska

[fot. A. Lewandowska]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *