„Wiem, Umiem, Mogę”

IMG_9427 (Kopiowanie)Okazuje się, że Program „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” to oprócz możliwości zdobywania wiedzy technicznej świetna okazja do nabywania innych umiejętności :). 29 kwietnia, po lekcjach chętni uczniowie wyjechali na dodatkowe zajęcia zaproponowane uczestnikom warsztatów kreatywnych. Warsztaty pt. „Wiem, Umiem, Mogę” w ramach „Klubu Absolwenta” odbyły się na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Poprowadziły je p. Magdalena Kamieniecka – psycholog, trener, autorka programu adresowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i p. Karolina Mazurczak – psycholog, trener, autorka scenariuszy spotkań dla dzieci i rodziców. Te nietypowe jak na Akademię Wynalazców warsztaty kształtowały umiejętności, które pozwolą dostrzegać, nazywać i doceniać swoje kompetencje.

Nasi uczniowie po przedstawieniu się [Asia-agrafka, Kasandra-nic, Krzysztof-koło, Kasia-kałamarz, Oliwia-ołówek, Julia-jeleń, Paweł-prąd, Szymon-??? :), Michał-mandarynka] przystąpili do stworzenia portretu uczestników warsztatów kreatywnych. Okazuje się, że uczestnicy warsztatów Akademii Wynalazców są: mądrzy, sprytni, ciekawi, zainteresowani, zdecydowani, pomocni itp., itd. Nie pozostaje nic innego, jak zgodzić się z tym opisem :).
Uczestnicy warsztatów zastanowili się również jakie umiejętności powinni posiadać ci, którzy tworząc zespół pracują w grupie – to ważne chociażby podczas pracy nad wynalazkiem. Przykłady posypały się jak z rękawa. Dobrze byłoby gdyby zespół tworzyły osoby: ambitne, cierpliwe, dokładne, zaradne, obowiązkowe, przestrzegające terminów, posiadające umiejętność bycia asertywnym, komunikatywne, pogodne itp., itd. :).
Po każdym zadaniu efekty pracy prezentowali przedstawiciele grup: Paweł, Kasandra i Asia oraz Szymon.
90 minut upłynęło wszystkim bardzo szybko i tradycyjnie w miłej atmosferze.

Dziękujemy Organizatorom za świetny pomysł na ciekawe warsztaty, a Prowadzącym za przekazaną wiedzę i wskazówki.

Ponownie, nieśmiało przypominam o konkursie na wynalazek :). [link]

Nasz wyjazd zakończył się obiecaną wizytą w McDonald`s :).

[Ania-adapter :)]

 [fot. A. Lewandowska]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *