Warsztaty II

IMG_7417 (Kopiowanie) Za nami kolejne, długo oczekiwane warsztaty 
„TRÓJWYMIAROWE DRUKOWANIE

Zajęcia prowadził zespół: WUT Racing

25.03.2014 r.

 

Gdy w styczniu pojawiły się propozycje warsztatów tegorocznej edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha wszyscy byliśmy zgodni, że „Trójwymiarowe drukowania” bierzemy w ciemno :). Tym samym lista chętnych na te warsztaty została zamknięta jeszcze przed zgłoszeniem naszej szkoły do IV edycji! Nic dziwnego temat drukowania 3D nadal wzbudza wiele emocji i ogromne zainteresowanie.

Na warsztaty udaliśmy się na Wydział MEiL Politechniki Warszawskiej. W sali 327 czekał już na nas team WUT Racing. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się o historii trójwymiarowego drukowania, poznali przykłady zastosowania, materiały wykorzystywane w tym procesie. Po części teoretycznej uczniowie podzieleni na dwu i trzyosobowe grupy przystąpili do komputerowego projektowania przedmiotów, z których później został wybrany zwycięski projekt do druku.
Wyboru trzech finałowych projektów dokonali studenci. Dwa z tych projektów były przygotowane przez naszych uczniów. W wyniku głosowania – źle rozegranego taktycznie przez naszych uczestników 🙂 – ani aparat, ani serce nie zostało skierowane do druku. Szkoda, zwycięstwo mieliśmy w kieszeni – było nas więcej – zresztą jak zwykle, a dodatkowo ponownie mieliśmy wsparcie absolwentki-obserwatorki Kasi :). Natomiast w konkursie na zakończenie zajęć, odpowiadając na wszystkie trzy pytania, nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni :).
Gratulacje należą się:
Pawłowi Żółkosiowi (3a), Krzysztofowi Kubiakowi (3b), Szymonowi Siwikowi (1a).
Chłopcy odpowiadając na przygotowane pytania zdobyli drobne upominki, na które mogą liczyć uważni uczestnicy warsztatów. Tym samym Krzysztof Kubiak na wszystkich warsztatach (6), w których uczestniczył do tej pory od klasy pierwszej zawsze poradził sobie z zadaniem konkursowym. Może warto zastanowić się nad jakąś specjalną nagrodą od Organizatorów :)? Na koniec jeszcze jedno pytanie – moje ulubione – z ilu elementów składała się wydrukowana obudowa zegarka (czerwonego) – zdjęcie 22 :)?
Dziękujemy studentom z WUT Racing za ciekawe zajęcia i do zobaczenia na konstrukcji mostów – już 9 kwietnia :).

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Anna Lewandowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *