„Pracownia Wynalazcy”

IMG_671018 września udaliśmy się – w kameralnym gronie – do Centrum Szkoleniowego Bosch, które znajduje się przy ul. Jutrzenki 105.
Była to druga niespodzianka – tym razem droga spod szkoły na zajęcia zajęła nam zaledwie kilka minut :). Pierwszą niespodzianką był oczywiście sam fakt zorganizowania przez Akademię zajęć dla Absolwentów :).

Trójka finalistów III edycji „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha” czyli Kasandra Pasiowiec i Marta Mrozowska z klasy 2a oraz Dawid Kacprzyk, już (i niestety 🙂 ) absolwent naszego Gimnazjum mieli okazję pracować w sali warsztatowej firmy Bosch przy profesjonalnych stanowiskach, korzystając z nowoczesnych narzędzi.
Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy o wynalazkach, wymiany spostrzeżeń, zastanowienia się jak udoskonalić swoje pomysły. Pomógł w tym ekspert firmy Bosch, Paweł Ostrowski, udzielając praktycznych wskazówek. Mimo, że nie posiadaliśmy prototypów naszych wynalazków – rolety i kołdry dla nocnych moli – z uwagą wysłuchaliśmy propozycji nowych rozwiązań.
Po tej części w ręce Wynalazców trafił sprzęt, m.in. frezarki, wkrętarki, wyrzynarki, a nawet prototyp, którego jeszcze nie znajdziemy w ofercie firmy 🙂 . Dziewczyny dzielnie radziły sobie z tego rodzaju narzędziami, czego dowodem są chociażby zdjęcia. Dawid otrzymał propozycję sprawdzenia młotów pneumatycznych – oczywiście firmy BOSCH – ale zrezygnował – pierwsze tygodnie w liceum są wystarczająco stresujące :).

Na zakończenie spotkania tradycyjnie odbył się konkurs dla uczestników – na jedno z trzech przygotowanych pytań prawidłowo odpowiedziała Kasandra – gratulujemy :).

Anna Lewandowska

 [fot. A. Lewandowska] 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *