Warsztaty III

IMG_494416.03.2016 r.
Crashtest – budowa zderzaka do bolidu

16 marca uczestniczyliśmy w ostatnich już – niestety – warsztatach odbywających się w ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Był to drugi, obok budowy mostów warsztat organizowany przez koło naukowe WUT Racing, w którym wzięliśmy udział w VI edycji.  Warsztaty przygotowane przez WUT Racing zawsze uważamy za jedne z najbardziej udanych. Nie mogło być inaczej i tym razem 🙂 . Jeżeli dodamy do tego fantastyczną pogodę (nie spadła ani kropla deszczu podczas wyjazdu 🙂 ) i jak zawsze dobry humor towarzyszący całej grupie uczestników to nasuwa się jedno stwierdzenie – BARDZO ŻAŁUJEMY, że to już ostatnie warsztaty.

A rzeczywiście jest czego żałować. WUT Racing przygotował warsztaty, których zakończenie czyli crashtest z udziałem pasażerów (czyli jajek prawie wielkanocnych 🙂 ) na długo pozostanie w naszej pamięci.

Nie zdradzając szczegółów, mamy bowiem nadzieję, że w kolejnej edycji Akademii pojawi się Crashtest vol. 2, z nieukrywaną dumą informujemy, że zderzak do bolidu wykonany przez Julkę, Małgosię, Asię i Kasię z klasy 1a oraz Małgosię i Klaudię z klasy 2a zapewnił największe bezpieczeństwo pasażerowi :). Tylko odrobinę mniej spełnił swoje zadanie zderzak drugiej naszej grupy: Zuzi i Michała z klasy 2a oraz Dawida z klasy 1a (była to grupa mieszana – w jej skład weszli również uczniowie innego gimnazjum uczestniczącego w warsztatach).
Niewątpliwie największym zaskoczeniem okazał bolid trzeciej grupy, który oprócz zderzaka został zapewne zaopatrzony w mechanizm katapulty. Mechanizm zadziałał perfekcyjnie (dowody znajdują się na załączonych zdjęciach 🙂 ).
Poza tym duży plus należy się za design bolidów oraz lokalny patriotyzm, wyrażony tablicą rejestracyjną jednego z pojazdów 🙂

Anna Lewandowska

[fot. A. Lewandowska]