Warsztaty I

baner105.03.2013 r. – pierwsze warsztaty za nami 🙂

W piękne, marcowe popołudnie 15 uczniów (1a, 1b, 2a, 2b i 3b) wyjechało na pierwsze WARSZTATY KREATYWNE, które odbywają się w ramach „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha”. Regulamin uczestnictwa jest bezwzględny – z jednej szkoły może wziąć udział tylko 15 uczniów, każdy nie więcej niż w trzech warsztatach. Mamy zarezerwowane trzy terminy :).

„JEŚLI NIE OCZY, TO CO? JAK ROBOT POSTRZEGA ŚWIAT”

temat został zorganizowany przez Koło Naukowe Robotyków MEIL, a warsztaty odbyły się na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, który swoją siedzibę ma przy ul. Nowowiejskiej 24. Zajęcia przygotowane przez studentów Politechniki Warszawskiej były okazją, by dowiedzieć się, jak robot za pomocą różnych czujników jest w stanie odbierać bodźce z otoczenia, podobnie jak człowiek. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu związanego z tematem warsztatów, a następnie w grupach przystąpili do części ćwiczeniowiej – budowali własne roboty m.in. światłoluba. Po części teoretycznej i praktycznej przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy w mini konkursie podsumowującym zajęcia. Wzięli w nim udział wszyscy uczestnicy, czyli 30 uczniów.
Nasi gimnazjaliści zdobyli drobne upominki przygotowane przez studentów. Bezbłędnie na zadane pytania odpowiedzieli:
* Krzysztof Kubiak (2b)
* Aleksandra Kanownik (2b)
Gratulujemy 🙂
Ponadto dla wszystkich uczestników organizator dodatkowo przygotował certyfikaty udziału w warsztatach, które zostały wręczone na zakończenie spotkania.

[fot. A. Lewandowska]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *