2013

baner2„Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” to projekt edukacyjny skierowany do gimnazjalistów zainteresowanych nauką, techniką i wynalazkami. Organizatorem projektu jest firma Robert Bosch Sp. z o.o.

Podczas warsztatów gimnazjaliści mogą przekonać się, jak fascynujące może być zastosowanie wiedzy technicznej w praktyce.

Celem projektu jest propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej przedmiotów ścisłych – matematyki, fizyki, techniki, zainteresowanie gimnazjalistów uczelniami technicznymi jako możliwą ścieżką edukacyjną oraz promocja uzdolnionych technicznie młodych osób.

Zajęcia prowadzone są przez studentów kół naukowych działających przy Politechnice Warszawskiej, którzy w ciekawy i angażujący sposób dzielą się swoją wiedzą z młodzieżą. Zwiedzanie laboratoriów, wykłady, ćwiczenia praktyczne czy budowanie robotów to tylko niektóre przykłady atrakcji, w których uczestniczą uczniowie.
Każdy z uczestników otrzymuje certyfikat udziału w warsztatach. Dodatkowo organizatorzy przygotowują drobne upominki, które uczniowie mogą otrzymać wykazując się wiedzą zdobytą na zajęciach.

Warsztaty odbywają się na różnych wydziałach Politechniki Warszawskiej dla chętnych uczniów i oczywiście po lekcjach :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *