Warsztat V – dodatkowy :)

małyAkademia Wynalazców im. Roberta Boscha przygotowała dla uczestników V edycji Programu kolejną niespodziankę. Tym razem chętne szkoły mogły wziąć udział w warsztatach dodatkowych pt. Napędy hydrauliczne w teorii i praktyce, które współorganizowane były z Wojskową Akademią Techniczną. Warsztaty odbyły się w Centrum Robotów Mobilnych i Laboratorium Hydrotroniki Napędów Robotów Wojskowej Akademii Technicznej. Oczywiście wśród chętnych szkół nie mogło zabraknąć naszego Gimnazjum 🙂 . Tym sposobem były to dla naszych uczniów 5. warsztaty w których uczestniczyliśmy w tej edycji!

Warsztaty odbyły się 9 czerwca – tradycyjnie po lekcjach. Pod okiem pracowników cywilnych oraz wojskowych WAT nasi uczniowie w Laboratorium Hydrotroniki Napędów Robotów byli obserwatorami tworzenia hydraulicznego układu napędowego począwszy od schematu hydraulicznego i stworzenia symulacji działania zaprojektowanego układu z wykorzystaniem oprogramowania Automation Studio. Po teoretycznym wprowadzeniu przyszedł czas na część praktyczną. W kolejnym etapie budowali i uruchomili na stanowisku dydaktycznym zaprojektowany układ i sprawdzili jego działanie. Po tej części przyszedł czas na „kartkówkę” 🙂

Następnie w Laboratorium Centrum Robotów Mobilnych uczniowie mieli okazję zobaczyć wybrane zdalnie sterowane  bezzałogowe platformy lądowe  i mini – maszyny robocze. Mogli również sprawdzić się jako operatorzy zdalnie sterowanych urządzeń. Ponieważ „rozminowywanie” pola zajęło trochę czasu warsztaty trwały nieco dłużej :).

Na zakończenie ogłoszono wyniki „kartkówki”, którą napisali wszyscy uczestnicy warsztatów. Z przyjemnością informujemy, że Michał Szmyła (3a) oraz Bartłomiej Błaszczyk (3a) udzielili poprawnych odpowiedzi i znaleźli się w grupie trzech nagrodzonych uczniów – padło pytanie czy jestem dumna z moich uczniów? Oczywiście jestem BARDZO DUMNA z wszystkich uczniów, a szczególnie tych nagrodzonych na warsztatach :).
Nagrody ufundowała Firma Bosch Rexroth, która  jest wiodącym specjalistą w zakresie napędów i sterowań. Pod marką Rexroth firma oferuje rozwiązania obejmujące napędy, sterowania i regulacje. Bosch Rexroth jest partnerem w aplikacjach do maszyn samojezdnych i przemysłowych oraz urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii.

W związku z wyjazdem 9 czerwca zastanawiam się czy mogę napisać, że to ostatnie warsztaty w tym roku szkolnym :)? Jedno jest pewne – przed nami jeszcze gala finałowa – już za tydzień!

Zapraszam do galerii zdjęć:

 

 [fot. A. Lewandowska]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *