Takt, ogłada i obycie – ułatwiają życie. My to wiemy :)

sv7 listopada pięcioosobowa drużyna udała się do D.K. „Włochy” aby wziąć udział w eliminacjach XI Mazowieckiego Konkursu Savoir-vivre „Obycie umila życie”. W tym roku po raz pierwszy Konkurs organizowany jest w rozszerzonej – mazowieckiej formule. W skład drużyny weszli uczniowie z klasy 2a. W wyniku szkolnych eliminacji wyłoniono drużynę, której ostateczny skład przedstawia się następująco – kolejność alfabetyczna:
Olga Chmielewska, Wiktoria Ługowska, Julia Rek, Szymon Siwik, Wiktoria Ziemniewicz. Tegoroczne przygotowania upływały w pogodnej atmosferze, a czasem nawet zbyt radosnej 🙂 . Co nie znaczy, że wszystko układało się po naszej myśli :).
Na początek okazało się, że Zuzia nie będzie mogła uczestniczyć w pierwszym etapie Konkursu, następnie, że Krzysiu jest chory, a na koniec Paula, która była rezerwową – spanikowała 🙂 . Zuzię zastąpiła Wiktoria Ł. – wielkie dzięki :), a Krzysia również Wiktoria tylko, że Z. – również podziękowania za odwagę, a przede wszystkim za pomoc pozostałym członkom drużyny. W związku z tym cały czas towarzyszył nam stres… najbardziej zauważalny u opiekuna 🙂 .
Piątek 7 listopada upływał w podobnej atmosferze i dodam jeszcze, że żadnej drużynie na tym etapie nie dopisywał tak dobry humor – dowodem są poniższe zdjęcia (duża ich część pozostaje naszą tajemnicą 🙂 ). Szczerze wierzymy, że pecha nie ma, a Rodzice (obecni i spotkani w drodze na konkurs) zgodnie z obietnicą mocno trzymali kciuki :). W oczekiwaniu na wyniki zapraszamy do wspomnień z naszych dotychczasowych zmagań w konkursie [link].

Ps.
W tegorocznej, mazowieckiej edycji nie zakwalifikowaliśmy się do ścisłego finału, ale to nas nie zniechęca – z pewnością w przyszłym roku nie zrezygnujemy z udziału :). Konkurs rozrósł się do rangi wojewódzkiej, więc jest o co walczyć :). Poza tym wspólnie spędzone godziny na przygotowaniach – bezcenne 🙂 . (14.11.14 r.)