Wynalazki XIX wieku – klasa 1a w Muzeum Techniki

IMG_5075 (Kopiowanie)

4 grudnia tym razem uczniowie klasy 1a wyjechali na zajęcia techniczne, które odbyły się w Muzeum Techniki. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach: „Od dorożki do Mercedesa – rozwój środków transportu” oraz „Wynalazki XIX wieku – ich twórcy i wpływ na przemiany społeczno-cywilizacyjne ówczesnego świata”. Uczniowie realizowali również projekt „Oni zmienili świat”. Odszukiwali informacje na temat wynalazków znajdujących się w różnych działach – chętnie pomagali im pracownicy Muzeum. Za wzorowe zachowanie zebrali pochwały od przewodników 🙂 . Najpracowitsi otrzymali gadżety ufundowane przez firmę Zippo oddając kompletnie wypełnione karty pracy, a w konkursie dla najuważniejszych dodatkowo zdobyli mini radia. Uczniowie zmierzyli się m.in. z pytaniami dotyczącymi współpracownika A.G. Bell’a, nazwy pierwszego polskiego telewizora. Gratuluję zwycięzcom !
Lekcję poprzedził seans w Multikinie, który wszystkim przypadł do gustu 🙂 .

Zapraszam do galerii zdjęć.