Faux pas – nas nie dotyczy :)

svPrzed nami finał X Warszawskiego Konkursu Savoir-vivre „Obycie umila życie”. To trzeci finał z udziałem naszych uczniów 🙂 ! Konkurs ma swoją długą, bo już 10. letnią tradycję, a nasze Gimnazjum bierze w nim udział od 2006 roku. Jak do tej pory sześć drużyn – co roku inni uczniowie – zmagało się z pytaniami półfinałowymi. W półfinale trzeba być najlepszym – należy pokonać ponad dwadzieścia, świetnie przygotowanych zespołów, w skład których wchodzi 5. uczniów. Potem pozostaje już wielki finał z udziałem gości, profesjonalnego jury i kibiców, którzy wspierają swoich kolegów. Drużyny naszego Gimnazjum jako jedyne reprezentują Dzielnicę osiągając sukces w Konkursie.

Dziesiąty finał skłonił mnie do małego podsumowania :). Nasze zmagania w tym miłym, ale zawsze wzbudzającym wiele emocji Konkursie rozpoczęły się w 2006 r. Mam nadzieję, że pamięć mnie nie zawodzi i nie pominęłam żadnej drużyny 🙂 .

X Warszawski konkurs Savoir-vivre „Obycie umila życie” [2013/2014]
22. listopada – FINAŁ. Drużyna w składzie:
Izabella Broczek (2a)
Joanna Mordak  (2a)
Julia Kamińska (2b)
Aleksandra Kruszewska (2b)
Dominika Nylec (2b)
zmierzy się z dwoma zespołami w kategorii gimnazjów, również zakwalifikowanymi do finału. Gratulujemy i już trzymamy kciuki. Dodam, że przed drużyną nie lada zadanie. W 2012 roku stanęliśmy na II stopniu podium, w 2010 roku drużyna z naszego Gimnazjum uplasowała się na III miejscu. Zatem tegorocznym Finalistkom pozostaje do zdobycia najwyższe podium :)!

Nasza przygoda z dobrymi manierami zaczęła się od 3. edycji Konkursu.
III Warszawski Konkurs Savoir-vivre „Obycie umila życie” [2006/2007]
Udział/uczniowie klasy 1a
Agata Turowicz
Adam El Dessouki
Monika Ajdacka
Irmina Gerełło
Katarzyna Konopka

VI Warszawski konkurs Savoir-vivre „Obycie umila życie” [2009/2010]
Udział/uczniowie klasy 2b
Budniakiewicz Maciej
Kubacka Adrianna
Majewska Wiktoria
Ucuncu Sylwia
Witczak Klaudia

Przyszedł wreszcie czas na pierwszy finał 🙂 VII Warszawski Konkurs Savoir-vivre „Obycie umila życie”  [2010/2011]sv11

Laureaci III miejsca
uczniowie klasy 2a

Edyta Księżopolska
Anna Niemiec
Marcin Charlak
Maciej Chwil
Krzysztof Łazik

VIII Warszawski konkurs Savoir-vivre „Obycie umila życie” [2011/2012]
Udział:
Dominika Andrzejewska (2b)
Katarzyna Kubiak (2b)
Mateusz Cędrowski (2a)
Dawid Kacprzyk (2a)
Patryk Morga (2a)

Kolejny, ubiegłoroczny finał 🙂sv201 IX Warszawski konkurs Savoir vivre „Obycie umila życie” – 2012/2013

Laureaci II miejsca/uczniowie klasy 2b
Patrycja Furmanik
Aleksandra Kanownik
Natalia Kossakowska
Oliwia Niedziółka
Krzysztof Kubiak
Muszę dodać, że z drużyną z podium przegraliśmy JEDNYM punktem!

Zapraszamy Rodziców na wielki finał X. Warszawskiego Konkursu Savoir-vivre „Obycie umila życie”, który odbędzie się 22.11.2013 r. w D.K. Włochy przy ul. 1 Sierpnia 36a. Finał rozpoczyna się w samo południe.

Tym czasem kilka piątkowych zdjęć jeszcze z tegorocznego półfinału 🙂