Eliminacje wojewódzkie Turnieju BRD z naszym udziałem :)

JpegTegoroczne eliminacje XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pokonujemy wzorowo 🙂
17 kwietnia odbył się etap rejonowy eliminacji drużyn reprezentujących powiaty: legionowski, otwocki, warszawski zachodni, nowodworski, wołomiński, miński, piaseczyński, pruszkowski, grodziski, żyrardowski. Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Haponiuk (2a), Michał Haponiuk (2a) oraz Wioletta Nowicka (2b) stanowiąca reprezentację m.st. Warszawy, w ostatecznej klasyfikacji uplasowała się na II miejscu, które zapewniło awans do kolejnego, wojewódzkiego już etapu!

Sukces cieszy nas tym bardziej, że w roku ubiegłym zajęliśmy III miejsce, przegrywając jednym punktem z drużyną z miejsca II. W tegorocznej edycji historia się powtórzyła, tym razem na naszą korzyść 🙂

Organizatorzy – Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego – dla laureatów II miejsca przygotowali wspaniałe nagrody. Cała drużyna (wraz z opiekunem 🙂 !) otrzymała kamerki sportowe. Podczas zawodów wybierany jest również zwycięzca klasyfikacji indywidualnej. W eliminacjach rejonowych najlepszy okazał się Michał Haponiuk, który otrzymał puchar!

Podczas Turnieju uczniowie muszą zmierzyć się z zadaniami obejmującymi konkurencje: teoretyczne: test wiedzy i skrzyżowania oraz praktyczne: miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód i pierwszą pomoc.

Gratuluję i dziękuję mojej drużynie za świetny wynik i już trzymam za nas kciuki! Z doświadczenia wiem, że w eliminacjach wojewódzkich uczestniczą prawdziwi mistrzowie rowerów :).