Jesteśmy SMART i znamy aplikację „URSUS – spacer w czasie”

IMG_20151121_12164810 listopada podczas „Dnia z technologią”, który odbywał się w naszym Gimnazjum w ramach akcji „Jestem SMART” została przekazana informacja o lokalnej aplikacji „URSUS – spacer w czasie”. Okazało się, że nasi uczniowie postanowili wziąć udział w premierze, która zaplanowana była na sobotę 21 listopada.
Mamy dla Was informacje o tym jak w minioną sobotę przenieśliśmy się w czasie dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej i poznaliśmy w ciekawy sposób historię Zakładów Mechanicznych Ursus.

Szymon i Artur, uczniowie klasy 2a w towarzystwie smartfonów dotarli na miejsce zbiórki przed godz. 12.00 🙂 Na premierę przybyło wielu mieszkańców Ursusa, autorzy oraz pomysłodawcy  aplikacji: Jaśmina Wójcik i Igor Stokfiszewski. Zanim wyruszyliśmy w trasę otrzymaliśmy instrukcję „Spaceru w czasie” po dawnych Zakładach Mechanicznych Ursus.
Polecamy wszystkim to multimedialne doświadczenie, które składa się z dwóch elementów: strony internetowej www.spacerwczasie.com oraz aplikacji AURASMA. Aplikację zachęcamy pobrać i zainstalować wcześniej, link do pobrania znajdziemy na podanej stronie.
Na koniec jeszcze informacja o technologii rzeczywistości rozszerzonej. Polega ona na nakładaniu  generowanej komputerowo grafiki na obraz świata rzeczywistego widziany kamerą urządzenia mobilnego.
Bardzo cieszę się, że mamy możliwość odbycia wirtualnego spaceru w Ursusie, a o szczegóły i wrażenia proponuję pytać naszych uczniów 🙂

Zapraszam do galerii zdjęć z sobotniego spaceru 🙂