Najwyższy stopień podium dla Gimnazjum nr 132 :)

IMG_357720 listopada odbył się finał XII Mazowieckiego Konkursu Savoir-Vivre „Obycie umila życie”. Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Rzecznika Praw Dziecka, a organizatorem jest Dom Kultury Włochy. XII edycja zakończyła się dla nas zdobyciem najwyższego stopnia podium. Drużyna w składzie: Zuzia Kacprzycka, Małgosia Chaber, Sandra Połeć, Wioletta Nowicka oraz Patrycja Ołtusek bezbłędnie odpowiedziały na wszystkie pytania oraz poprawnie wykonały zadania praktyczne. Nagrodę odebrały z rąk Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Włochy Jerzego Kowaliszyna oraz członków surowego i kompetentnego jury: Piotra Kuspysa [link], Małgorzaty Skudlarskiej – stylistki i znawczyni protokołu dyplomatycznego oraz Doroty Cedrońskiej – specjalistki w zakresie etykiety towarzyskiej i biznesowej.

Po wielu latach oczekiwań drużyna z Gimnazjum nr 132 sięgnęła po najwyższy stopień podium Mazowieckiego Konkursu Savoir-Vivre „Obycie umila życie”. W dwunastoletniej historii konkursu to czwarty finał z udziałem naszego Gimnazjum. Ten niewątpliwie zapisze się w historii za sprawą najwyższej wygranej. Do tej pory raz zajęliśmy miejsce II, dwukrotnie miejsce III [link]. Cieszymy się niezmiernie, ponieważ już samo zakwalifikowanie się do finału jest bardzo dużym osiągnięciem. Jesteśmy jedynym ursuskim gimnazjum, któremu udało się pomyślnie dotrzeć do finału w tym najbardziej kulturalnym konkursie na Mazowszu.
Savoir-vivre to przede wszystkim wiedza o relacjach między ludźmi, a to właśnie od tych relacji zależy jakość naszego życia. Niesłabnące zainteresowanie konkursem udowadnia, że dobre wychowanie, kultura osobista i obycie towarzyskie wciąż są na topie.

Oprócz gratulacji dla mojej wspaniałej drużyny podziękowania kieruję do kibiców, którzy wspierali uczestniczki finału – uczennic klasy 1a: Zosi, Marysi, Kasi, Kamili oraz Gabrysi, 2a: Klaudii, 2b: Emilki oraz Dominiki – pokazałyście, że kindersztuba nie jest wam obca :).

O łzach szczęściach, wspaniałych nagrodach i niezwykłych emocjach, które nam towarzyszyły nawet nie wspominam 🙂

Anna Lewandowska

Zapraszam do galerii zdjęć [fot. Zosia, Emilka i A. Lewandowska :)]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *