Weekendowy Konkurs Smartfonowy – wyniki:)

dyplomZgodnie z obietnicą podczas Dnia z Technologią poznaliśmy wyniki Weekendowego Konkursu Smartfonowego. Konkurs odbył się w ramach akcji „Jestem Smart”, a zasady były proste.
W sobotę i niedzielę korzystając z dziennika elektronicznego przesyłane były wiadomości z pytaniami dotyczącymi szeroko pojętej technologii – pięć pytań w sobotę i pięć pytań w niedzielę. Wystarczyło przesłać wiadomość zawierającą odpowiedź. Jedno pytanie (jedna wiadomość) – jedna odpowiedź. Nie można było w jednej wiadomości odpowiedzieć na wszystkie pytania z danego dnia, czy weekendu. Dla zwycięzców, czyli  uczniów, którzy DSC_0474najszybciej odpowiedzieli na pytania przewidziane były oceny celujące 🙂
Dodatkowo zwycięzcy otrzymali dyplomy podczas Dnia z Technologią.
Uczniowie, którzy nie wzięli udziału w konkursie, a chcieliby otrzymać ocenę dodatkową mogą odpowiedzi na pytania konkursowe wpisać do zeszytu zajęć technicznych i pokazać na lekcji – zeszyt możecie zastąpić tabletem :).

Wyniki naszego szkolnego konkursu:
Małgorzata Miksa (1a) – I miejsce
Krzysztof Kosiński (3a) – II miejsce
Paulina Fronczak (3a) – III miejsce
Dyplomy wręczyła Pani Dyrektor – Beata Żeromska.
Gratuluję zwycięzcom i dziękuję za świetną zabawę. Zdradzę, że walka toczyła się do ostatniego pytania 🙂

A oto przygotowane pytania na nasz WKS:
Sobota 🙂
1. Podaj dokładną datę pierwszej rozmowy telefonicznej, którą przeprowadził A.G. Bell. Jakie słowa wypowiedział do swojego rozmówcy Watsona, zacytuj.
2. Wymień systemy operacyjne (podaj trzy przykłady) instalowane w smartfonach.
3. Co to jest cyberbullying na czym polega i jakie przyjmuje formy?
4. W którym roku w Polsce pojawiły się pierwsze telefony, podaj datę pierwszych oficjalnych prób z użyciem telefonów?
5. Co to jest Wi-Fi, do czego służy? Podaj przykłady urządzeń, które mogą być wyposażone w Wi-Fi.
Niedziela 🙂
1. Bluetooth to technologia bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi.
Odszukaj jaki symbol oznacza tę technologię i napisz dlaczego przyjął taką postać – co symbolizuje. Jaka firma jako pierwsza wprowadziła technologię bluetooth?
2. Kiedy wprowadzono pierwsze ekrany dotykowe oraz w którym roku ta technologia została zastosowana w telefonach komórkowych?
3. Jedną z powszechnie wykorzystywanych możliwości smartfonów jest robienie zdjęć. Aby uzyskać ciekawe efekty można używać aplikacji, potocznie zwanych apkami. Podaj przykłady pięciu darmowych edytorów grafiki. Jeżeli z jakiegoś korzystasz wpisz go na pierwszym miejscu.
4. 14 października 1983 roku, na rynku komercyjnym zadebiutował telefon. Podaj nazwę, wagę, rozmiar tego aparatu? Ile kosztował?
5. Pytanie 5 [link] 🙂