WKS czyli Weekendowy Konkurs Smartfonowy :)

IMG_3420Już jutro (7 listopada) rozpocznie się Weekendowy Konkurs Smartfonowy. Aby poinformować Was o tym wydarzeniu, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wykorzystali tablet. Do zapisania informacji wykorzystaliśmy darmową aplikację ColorNote. Jeżeli jeszcze z niej nie korzystacie – ten film może Was przekonać do pobrania i instalacji [link]. Poza tym takie rozwiązanie przekazania informacji było bardziej ekonomiczne i ekologiczne 🙂

Zasady naszego WKS są proste.
W sobotę i niedzielę wykorzystując dziennik elektroniczny Synergia Librus będą przesyłane wiadomości z pytaniami dotyczącymi szeroko pojętej technologii – pięć pytań w sobotę i pięć pytań w niedzielę. Wystarczy przesłać wiadomość zawierającą odpowiedź. Jedno pytanie (jedna wiadomość) – jedna odpowiedź. Nie można w jednej wiadomości odpowiedzieć na wszystkie pytania z danego dnia, czy weekendu. Wszyscy uczniowie, którzy odpowiedzą prawidłowo na pytania otrzymają ocenę bardzo dobrą (klasy II mogą wybrać czy z techniki czy z informatyki :)).
Przewidywane są również oceny celujące dla uczniów, którzy najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź na wszystkie pytania w sobotę i niedzielę.
Dodatkowo zwycięzcy otrzymają dyplomy podczas Dnia z Technologią, który już w najbliższy wtorek:)!

Jeszcze galeria z przygotowań do WKS 🙂