Smartfon na lekcji? Czemu nie :)

IMG_34075 października na zajęciach technicznych w klasach pierwszych i drugich można (a nawet trzeba było) korzystać ze smartfonów :). Wszystko za sprawą naszego uczestnictwa w akcji „Jestem SMART” i przygotowań do szkolnego dnia z technologią, który w naszym Gimnazjum odbędzie się już we wtorek!

Na zajęciach technicznych uczniowie klas pierwszych wykorzystując najnowszą technologię i narzędzia internetowe sprawdzili swoją wiedzę z rysunku technicznego. Na zakończenie lekcji uczniowie zostali podzieleni na grupy, każda grupa musiała posiadać smartfon lub tablet z dostępem do internetu. Następnie została uruchomiana aplikacja, dzięki której rozpoczęła się zabawa 🙂

Podobnie upływały zajęcia techniczne w klasach II, z tą różnicą, że quiz dotyczył znajomości zasad savoir-vivre`u. Emocje sięgały zenitu gdy na ekranie pojawiały się kolejne pytania. Podejrzewam, że takie lekcje zagoszczą u nas na stałe :).

Zapraszam do galerii zdjęć 🙂