Klasa 2b zwiedza Muzeum Techniki i Przemysłu NOT

JpegNadszedł wreszcie 20 października i tym razem klasa 2b miała okazję zwiedzić Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Lekcja odbyła się w dziale Technik komputerowych i związana była oczywiście z informatyką i rozwojem technologii komputerowej:). Pan Przewodnik rozpoczął od historii ENIGMY (enigma – zagadka, tajemnica, enigmat; Enigma – maszyna szyfrująca używana przez Niemców podczas II wojny światowej, używająca kodów uważanych za niemożliwe do złamania, rozszyfrowanych jednak przez polskich matematyków). Mimo, że odrobinę wydłużył czas opowieści o dawnych technikach obliczeniowych i maszynach liczących, usłyszałam opinię, że były to ciekawe informację.
Następnie nadszedł czas na pracę z Kartami Pracy i zwiedzanie innych działów mieszczących się w MTiP. Z pełną odpowiedzialnością mogę pochwalić wszystkich uczniów klasy 2b, którzy z dużym zainteresowaniem wykonywali poszczególne zadania. Oceny wkrótce :).
Warto jeszcze dodać, że niektórym uczestnikom wycieczki wiele radości sprawiło opanowanie umiejętności korzystania z zabytkowych już i zdecydowanie niedotykowych aparatów telefonicznych 🙂 W końcu jesteśmy SMART – technologie nawet te starsze również nas interesują!
Na otarcie łez po likwidacji wystawy czasowej PIXELOZA – Festiwal Dawnego Oprogramowania pozostało nam odwiedzenie Wystawy Polskich Motocykli, którą od listopada 2014 roku można oglądać w Muzeum Techniki. Chętnym uczniom mogę zaproponować pracę dodatkową – przygotowanie prezentacji związanej z historią polskich jednośladów – oczywiście na ocenę :). Aby przygotować prezentację możecie do wyszukiwania informacji wykorzystać swoje smartfony i tablety. Smartomaniacy tak mają🙂

Na zakończenie tradycyjnie galeria 🙂