Klasa 2a i 2c zwiedza Muzeum Techniki i Przemysłu

Jpeg7 października uczniowie klasy 2a oraz 2c odwiedzili Muzeum Techniki i Przemysłu. Zwiedzanie Muzeum połączone było oczywiście z lekcją, której tematyka obejmowała rozwój techniki obliczeniowej oraz komputerowej. Lekcja odbyła się w dziale Techniki Komputerowej i była… trudna :). Kolejnym zadaniem dla drugoklasistów było uzupełnienie karty pracy. Mam nadzieję, że dzięki temu zadaniu odwiedziliście inne wystawy, a także poznaliście ciekawe wynalazki i trochę zapomnianą już technologię.
A jakich informacji szukali uczniowie? W ramach akcji „Jestem SMART” odszukali słowa, które zostały wypowiedziane podczas pierwszej rozmowy telefonicznej. Oczywiście do tej rozmowy nie wykorzystano smartfonów 🙂
Ponadto uczniowie odnaleźli w jakim okresie i w jakich rejonach Polski wykorzystywano dymarki, opisali wynalazki w dziale techniki gospodarstwa domowego itp.
Oprócz nauki przyszedł czas na przyjemności. Wykorzystaliśmy fakt, że w MTiP odbywała się PIXELOZA czyli Festiwal Dawnego Oprogramowania. Miłośnicy gier komputerowych mogli zagrać w kultowe Mario czy FIFĘ z 1984 r. :).
Na zakończenie chętni uczniowie zwiedzili Wystawę Polskich Motocykli. Wystawa została otwarta w listopadzie 2014 r. i prezentuje polski dorobek w historii jednośladów. Sokoły, Junak, Osa, Komar, Gazela czy Romet na trwałe wpisały się do naszej historii. Wartość tego dorobku należy pielęgnować, szanować, przekazywać młodszym pokoleniom bo przecież, są powody do dumy.

Podczas naszego wyjazdu oczywiście wykorzystaliśmy różne urządzenia mobilne – w końcu jesteśmy SMART. Mam nadzieję na powstanie ciekawego materiału 🙂

Nasz wyjazd zakończył się bardzo długim oczekiwaniem na autobus (ponad 45 minut!).

Tradycyjnie zapraszam do galerii zdjęć :):
[galeria 1  – p. A. Lewandowska]

Dziękujemy za zdjęcia również p. J. Balcerzak