Pomysły na wynalazek – zgłoszone :)

bosch-dyplom11 maja upłynął termin zgłaszania pomysłów na wynalazek w ramach konkursu ogłoszonego przez Akademię Wynalazców im. Roberta Boscha. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie tylko tych szkół, które uczestniczyły w warsztatach kreatywnych.
Obok załączyliśmy CERTYFIKAT przyznany przez Organizatorów – dotarł do nas w tym tygodniu. Dziękujemy 🙂

Z przyjemnością informuję, że do I etapu tegorocznej edycji zgłosiliśmy aż osiem projektów! To rekordowa liczba :).
Wszystkie zgłoszone pomysły naszych uczniów są bardzo interesujące, ciekawe, i kreatywne :). Już teraz szczerze współczuję Jury Akademii Wynalazców pracy przy wyborze 10. finalistów konkursu tegorocznej edycji, która odbywa się pod hasłem: „Młodzi wynalazcy na 5!” Dla mnie wszyscy jesteście nawet na 6 🙂

Wiemy też jakie są propozycje nagród dla zwycięzców – głosowanie trwa na FB:)!

A jakie pomysły mieli w tym roku nasi uczniowie? Poniżej prezentuję wszystkie zgłoszone pomysły w kolejności zgłaszania :).

1. Alpha Pouf (zespół: TEAM WOLFS),
Julia Jończyk (2a), Natalia Zielińska (2a)
2. Hide Bag (zespół: Turbo Maślaki),
Sandra  Połeć (1b), Żaneta Orlikowska (1b), Patrycja Ołtusek (1b)
3. Kręciołek do SPAGHETTI (zespół: Kesi),
Kasandra Pasiowiec (3a)
4. Przenośna suszarku (zespół: …),
Klaudia Smejlik (1a), Zuzia Kacprzycka (1a)
5. TRANSPARENT GLASSES (zespół: Engineers gang ).
Wiktoria Ługowska (2a), Małgorzata Kozłowska (2a), Ola Niziołek (2a)
6. Irrigation water (zespół: Plant lovers)
Dawid Zamski (1a), Artur Homa (1a), Szymon Fronczak (1a), Michał Haponiuk (1a)
7. Dysk wielofunkcyjny (zespół: …).
Szymon Siwik (2a)
8. Autorolki (zespół: Rolkarki).
Małgosia Chaber (1a), Ola Haponiuk (1a)

Na wyniki musimy poczekać do 15 maja. Życzę sukcesu naszym Wynalazcom i trzymam kciuki za udział w kolejnym etapie :).

Na koniec trochę wspomnień:
@ pomysły na wynalazek zgłoszone w roku 2014 – 5 zespołów [link]
@ pomysły na wynalazek zgłoszone w roku 2013 – 4 zespoły [link]