Konkurs na wynalazek 2015 :)

wynalazek

Drodzy Uczniowie, od 8 kwietnia do 11 maja 2015 r. można zgłaszać pomysł na wynalazek. Aby wziąć udział w I etapie wystarczy przygotować odpowiedzi na kilka pytań. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszego Gimnazjum 🙂 Pierwszy zespół zgłosił już pomysł na wynalazek! Zapraszam kolejnych wynalazców 🙂
Oto pytania, na które należy przygotować odpowiedzi, a następnie zgłosić się do nauczyciela zajęć technicznych :):

Do czego służy wynalazek?
Powody, dla których urządzenie zostało wymyślone:
Jak będzie działać wynalazek?
Możliwości wykorzystania wynalazku:
Czym różni się od innych urządzeń o pokrewnym zastosowaniu?
Określenie wpływu eksploatacji urządzenia na środowisko naturalne:
Uzasadnienie pomysłu:
Dlaczego ten projekt powinien przejść do dalszego etapu konkursu?

Oczywiście trzeba przygotować nazwę dla wynalazku oraz  nazwę zespołu. Pomysł na wynalazek może być również zgłaszany indywidualnie.
Kolejny etap to przygotowanie prototypu oraz załączenie krótkiej dokumentacji w formie prezentacji np. Power Point. Budowa prototypu pokrywana jest przez organizatorów, w kwocie do 500 zł. Jako prototyp rozumie się przygotowanie odwzorowania urządzenia w celu zademonstrowania jego działania.

Na koniec jeszcze informacja, którą przesłali organizatorzy:

W odpowiedzi na docierające do nas pytania o możliwość otrzymania dodatkowych punktów podczas rekrutacji do szkoły średniej za zajęcie miejsca w konkursie na wynalazek, pragniemy poinformować, że na mocy „ZARZĄDZENIA Nr 13 MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY w sprawie rekrutacji uczniów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016”  zdobywcy 3 pierwszych miejsc mogą otrzymać 5 dodatkowych punktów.

Konkurs na wynalazek w ramach programu Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha uznawany jest za „konkurs na szczeblu wojewódzkim organizowany przez inne podmioty”. Dyrektor szkoły powinien wpisać informację nt. dodatkowego osiągnięcia ucznia do świadectwa ukończenia gimnazjum.

Zatem oprócz cennych nagród przewidzianych dla laureatów macie szansę na 5 punktów w rekrutacji! Nie wspomniałam o ocenie celującej z zajęć technicznych (ale to chyba zbędne :)).
Mam nadzieję, że wasze głowy pełne są pomysłów – trzeba tylko zdobyć się na odwagę i zgłosić swój pomysł 🙂